Blog > Komentarze do wpisu
Wystawa Wielkanocna

Jak wcześniej pisałam od niedawna chodzę na spotkania bardzo twórczych kobiet. Właśnie wczoraj miała miejsce wystawa wielkanocna  w Domu Kultury Arka w Bydgoszczy i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałam się takiej różnorodności i przede wszystkim takiej  ilości wyrobów. Były wyroby szydełkowe ( serwetki, biżuteria, czapki, świąteczne akcenty typu jajka, kurczaki, króliczki, baranki, koszyczki), decoupage, kartki, broszki, palmy wielkanocne, haft krzyżyowy i mnóstwo innych rzeczy, których nie jestem w stanie przyporządkować do konkretnej kategorii. Wszystkie wspaniałe i bardzo inspirujące. Zobaczcie sami, oto mała foto relacja. Jako pierwsze -  pisanki w technikach przeróżnych : temari, decoupage, filcowe i tzw. karczochy. Wszystkie piękne !!!

pisanki w technice temari

 

 

pisanki temari

 

pisanki temari

Na wystawie znalazły się także frywolitki. Między innymi była biżuteria Justyny, bardzo pięknie wykonana oraz ozdoby wielkanocne wykonane przez inne panie. Ta technika robi na mnie ogromne wrażenie i cały czas wydaje mi się jeszcze poza moim zasięgiem, chociaż bardzo usilnie się jej uczę.

frywolitkowa biżuteria

frywolitkowa zawieszka

Piękna zawieszka wielkanocna w kształcie jajka z króliczkiem.

frywolitkowe kartki

Przepiękne kartki frywolitkowe, bardzo precyzyjnie wykonane. Nie mogłam oderwać od nich oczu. To tylko kilka, a było ich dużo więcej.

Skoro jestem już przy kartkach to zobaczcie te cuda wykonane z prawdziwych, suszonych kwiatów. Jestem pod wrażeniem staranności wykonania, pomysłów i wykorzystanych roślin. Coś wyjątkowego.

 

kartki z suszonymi roślinami

 

kartki z suszonymi roślinami

Prawda, że wyjątkowe !!!

To tylko kilka zdjęć z wystawy i z pewnością w następnym wpisie zaprezentuję kolejne fotki. Wystawa była bardzo udana i myślę , że zainspirowała  nie tylko mnie do kolejnych działań. Szkoda tylko, że było trochę mało oglądających, ale nietety pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca  (wiało i lało) i pewnie to było przyczyną. Zapraszam na następną część foto relacji.

 

sobota, 09 kwietnia 2011, annkat

Polecane wpisy

Komentarze
2011/04/09 19:16:09
Naprawdę piękne - lubię chodzić po takich wystawach, zawsze coś ciekawego się dowiesz, albo podpatrzysz!
-
2011/04/17 19:09:36
Śliczności na tej wystawie. Super, że masz w otoczeniu takie zwariowane pasjonatki. Tego mi niestety brakuje. Pozdr:)