Blog > Komentarze do wpisu
Szydełkomania

Co za beznadziejna pogoda !!!  Szaro, buro i ponuro, a do tego stale coś z nieba kapie. Widoczność licha z powodu mgły, ogólna porażka. To wypowiedziała się pesymistyczna część mojego jestestwa. Teraz pora na optymistyczny szept tej pozostałej. Cały czas sobie powtarzam, że już bliżej do wiosny niż dalej, a poza tym mamy coraz dłuższy dzień, a co za tym idzie jest chociaż trochę  jaśniej niż było wczoraj. Tak sobie mówię i dobrą kawką poprawiam sobie samopoczucie przy komputerze. :-)))))))

No, ale dość tego marudzenia i pora przejść do rzeczy. Dzisiaj porcja robótek szydełkowych. Szydełkuję od lat i zawsze chętnie do tego wracam. Najchętniej robię duże rzeczy (obrusy, bieżniki, serwety), ale i małych mam sporo na koncie.Sama już nie jestem w stanie zliczyć ile rzeczy już zrobiłam, bo większość dawno wywędrowała do ludzi w formie prezentów.

 

Poniżej moja największa duma, beżowy obrus.

 

beżowy obrus

beżowy obrus 2

 

Brązowy bieżnik był tak długi, że mogłam go sfotografować tylko na podłodze w kuchni.

brązowy bieżnik

bieżnik brązowy 2

 

Zazdroski, które uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez nich kuchennego okna.

Pierwszą wykonałam  z bardzo cienkich, bawełnianych nici. Połączenie wszystkich elementów zajęło mi sporo czasu. Oj, szybko do elementów to ja nie wrócę :-))).

zazdroska z elementów

Kolejne białe zazdroski. Niestety nie mam jeszcze  zrobionej fotki jak wiszą na oknie, bo dopiero wtedy prezentują się naprawdę pięknie. Postaram się nadrobić to niedopatrzenie w najbliższym czasie.

biała zazdroska

 

Ostatnia firaneczka znalazła swoje miejsce  na drzwiach w łazience.

 

firaneczka łazienkowa

 

Na koniec jescze dwie mniejsze serwetki.

seledynowa serwetka

serwetka czerwona z różami

 

I na koniec coś  bez czego o tej porze roku nie można się obejść.

 

czapka 1

 

czapka 2

 

 

 

 

piątek, 14 stycznia 2011, annkat

Polecane wpisy

Komentarze
2011/01/14 19:54:14
Świetne prace, a zazdrostki chyba najmisterniejsze. Podziwiam za cierpliwość , mnie starcza jej tylko na mniejsze formy!
-
2011/01/22 19:13:02
No, szacunek! Śliczne prace. Pewnie włożyłaś w ich wykonanie mnóstwo pracy a na pewno serca.
-
2011/01/22 19:40:45
Bardzo dziękuję za miłe komentarze, aż chce się dalej działać. Wiadomo, że na wszystko potrzeba czasu, ale jak coś się lubi to jest to sama przyjemność. Mnie akurat szydełkowanie uspokaja i nawet na wakacje zabieram ze sobą odpowiednie narzędzia pracy. :-)))
Pozdrawiam serdecznie